O společnosti

Stručná historie

Společnost byla založena teprve v roce 1998 a během této krátké doby se podařilo prorazit na trh soutěžních motocyklů. To vše díky nadšení pro preciznost a detail zakladatela Marca Teissiera, který sám byl trialovým jezdcem. Tento úspěch lze mimojiné přičíst i tomu, že se podařilo sestavit managerský tým nejenom se zkušenostmi z oblasti managementu, ale i praktickými skušenostmi ze závodního pole.

Popularita značky Sherco mezi jedci umožnila rychlý, ale ne překotný růst firmy. Počet trialových motocyklů v nabídce se zvýšil z původního jednoho typu na čtyři, včetně zvláštního typu určeného pro děti - tedy pro úspěšnou vychovu budoucích jezdců. Modelová řada byla i nadále rozšiřována a za rok 2003, včetně dalšího modelu pro děti, ale především rozšíření řad o typ enduro.

Brzy v roce 2002, Sherco získala společnost HRD a tak se podařil vstup do vysoce konkurenčního 50cc trhu. Během dalších málo let Sherco otvírá druhý výrobní závod, který se nachází ve francouzském městě Nimes. Tento závod bude výhradně věnován produkci typů Enduro a Supermotard motocyklů s různými objemy. Stávající závod Sherco v Caldes de Montbui (Španělsko) bude věnován výhradně k výrobě trialových modelů.

V současné době Sherco má významnou přítomnost v 50 různých zemích po celém světě s odhadovanou produkcí 5000 motocyklů, z nichž 3000 byly trialy, zbývající byly Enduro a Supermotard. Sherco hledí do slibné budoucnosti, s rozšířením modelové řady v roce 2003, které by se mohlo plně využívat kapacit otevření nové továrny Nimes; to společnosti umožní vyvýjet ještě více nových modelů. Tyto nové modely budou obsahovat stejnou kvalitu zpracování a silné stránky, na které jste ve spojení se jménem Sherco zvyklí.

Vize

Přijímání nových výzev je součástí filozofie Sherco, a konkurence je jedním z těch výzev. Od samého počátku Sherco vždy mělo své motocykly zastoupené v soutěžích v nejdůležitějších mistrovstvích světa, kde jsme nabídli konkurenceschopný model. Je zřejmé, že nejdůležitější přítomnost firmy Sherco je v trialových soutěžích. Sherco se účastní oficiálně ve trialových mistrovstvích světa díky továrnímu Sherco týmu, s Albertem Cabestanym jako jezdcem a Josep Rovira Paxau jako technickým ředitelem. Podobně se Sherco zúčastňuje nejvýznamnějších klasických soutěží prostřednictvím přítomnosti support týmu. Sherco Factory Team nabízí podporu všem soutěžícím, kteří se rozhodnou jet soutěže s motocykly Sherco. Stále větší počet jezdců si vybralo Sherco jako svou značku, jak bylo patrné při vydání legendárního Scottish Six Days Trial, kde Sherco byla značka s nejvyšším zastoupením v roce 2002.

Ale přítomnost značky Sherco v závodech se neomezuje pouze na trialové soutěže. Nově se Sherco i v oblasti 50ccm, což bylo výzvou soutěžit a vybojovala tvrdě French Supermotard Championship, s jezdi Yoann Marche a Eric Dubus. Oba dosáhli skvělých výsledků, jako je například vítězství v Yoann hned v prvním závodě, ve kterém se oba zúčastnili.

Ve společnosti Sherco, považujeme soutěžení jako jeden z nejlepších způsobů, jak zlepšit náše motocykly a nabídnout vyýsledky našeho vývoje širokým řadám veřejnosti. Naše vynikající konkurenční výsledky jsou jasným důkazem o vysoké kvalitě našich motocyklů.